Content Marketing Strategy

استراتژی بازاریابی محتوای

بازاریابی محتوا یا همان Content marketing در واقع نوعی از بازاریابی است که به فرایند تولید و به اشتراک گذاری محتوایی که باعث حفظ مشتریان قبلی و بدست آوردن مشتریان جدید می‌شود، می‌پردازد

اگر یک استارت آپ هستید، تجارت آنلاین دارید و یا حتی یک وبلاگ نویس هستید حتما با بازاریابی محتوا آشنا هستید. امروز دیگر ضرورت استفاده از محتوا برای جذب مشتریان بالقوه و ساخت برند برای همه آشکار هست. بارها این مساله را دیده‌ایم که کسانیکه حتی محتوای ارجینال هم تولید میکنند به هدف خود نمیرسند، محتوای آنها در موتورهای جستجو رتبه نمیگیرد و در شبکه های اجتماعی کسی آن را نمیبیند. در واقع شعله ور نمیشود و حرکت نمیکند! کسی آن را شیر نمیکند و کسی درمورد آن گفتگویی نمیکند.

چرخه استراتژی بازاریابی محتوا در شرکت لیزارد وب چگونه است

ما برای پیاده سازی استراتژی تولید محتوا یک سری مراحل را پیاده سازی کرده ایم تمامی این مراحل زیر نظر تیم کارشناسان زبده لیزارد وب صورت می پذیرد.

ایجاد و انتشار محتوا

در این مرحله باید لیستی از رقبای خود ایجاد کنید. این افراد محتوای خود را کجا منتشر می کنند؟ آنها چه نوع محتوایی را ترجیح می دهند؟  به روش های انتشار و مدت زمان آن توجه داشته باشید. در این شرایط قادر خواهید بود موضوعاتی که آنها پوشش می دهند را به دست آورید. به این موضوع توجه داشته باشید که آیا آنها بر روی محتوای طولانی مدت تمرکز دارند یا خیر. تا جایی که می توانید به جزییات فکر کنید.

تجزیه وتحلیل کمپین بازاریابی محتوا

در این قدم، لازم است که محتوای پخش شده خود را با ابزارهای آنالیز، مورد تحلیل و بررسی قرار دهید تا متوجه شوید که کدام محتواها بهترین بازخورد ممکن را در کانال‌های مورد نظرتان داشته‌اند؟ حتی لازم است که بازخورد خود را از کانال‌هایی که انتخاب کرده‌اید را مورد بررسی قرار دهید تا انتخاب‌‌های شما در دوره‌های بعدی هوشمندانه‌تر شود.در انتها لازم است که این دوره را همچنان تکرار کنید تا به بهترین نحو، بازاریابی محتوای تولیدی شما ادامه پیدا کند.

برنامه‌ریزی

در اولین قدم بازاریابی محتوا، لازم است که کار شناسان لیزارد وب در این حوضه به تحقیق و جستجو بپردازند تا متوجه این نکته شوند که چه محتوایی برای کسب‌وکار شما مفید به حساب می‌آید. سپس سراغ ایده‌پردازی محتوایی می‌رویم و به این منظور بد نیست که یک جلسه طوفان فکری برگزار شود تا همه ایده‌ها استخراج شوند و بهترین آنها را برای کسب وکار شما عملی کنیم. در قدم بعدی لازم است که برای تولید ایده‌های استخراج شده یک برنامه محتوایی تنظیم کنیم که می‌تواند به شکل یک استراتژی استخراج شود.

ایجاد و انتشار محتوا

در این قدم لازم است که از هیچ کانالی گذشت نکنید و همواره محتوای‌های خود را در همه جا پخش کنید. از شبکه‌های اجتماعی گرفته تا وب‌سایت‌هایی که در قبال هزینه‌ای، این کار را برای شما انجام می‌دهند و می‌توانند در بازاریابی محتوا به شما کمک کنند. توجه داشته باشید که فقط کانال‌های باکیفیت هستند که برای شما بازخورد مثبت در پی دارند.

 اهداف تجاری

داستان برند شما دقیقا همان چیزی است که قصد دارید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. این داستان گزاره های ارزشی شما را تعریف می کند و روابط طولانی مدت مشتری با شرکت را  مشخص می سازد. استراتژی بازاریابی محتوا باید به طور کامل با  داستان برند همتراز باشد.

تولید محتوای جذاب ومفید

همان طور که از نام این مرحله مشخص است، لازم است که مستقیما وارد عمل شویم و به تولید محتوا بپردازید. فراموش نکنید که این بخش بیشترین زمان شما را در این دوره می‌گیرد و بیشتر از بقیه موارد، باید مراقب کیفیت آن باشید. توجه داشته باشید که باید طبق استراتژی و برنامه‌ای که در مرحله اولی فراهم کرده‌ایم، محتوای کسب‌وکار خود را تولید کنید.

Our web design projects

See all projects

116

Industry News Added

248

Case Studies Added

43

Successful Content Strategies

35

Interviews Taken

ما در شرکت لیزارد وب این اطمینان را به شما خواهیم داد که کارشناسان ما به صورت خلاقانه با تولید محتوایی غنی و جذاب باعث رشد شکوفایی کسب کار شما خواهند شد. ما به جرئت میتوانیم بگوییم یکی از بزرگترین شرکت های حال حاضر بازار در این حوضه هستیم

Effective Copyrighting

همیشه باید در نظر داشته باشیم که بازاریابی محتوا یک فرآیند بلند مدت است و لحاظ کردن آن در استراتژی بازاریابی کسب‌وکارمان، بسیار ضروری است. تمرکز اصلی در بازاریابی محتوا روی این است که رسانه ایجاد کنیم، نه اینکه رسانه‌های دیگران را اجاره کنیم و بابت آنها هزینه بپردازیم.

Tell us about your project

Let us help you get your business online and grow it with passion

Attract and persuade your target market and increase your website’s visibility in the search engines with the content provided by our professional copywriters.

Testimonials

See all testimonials
Fields marked with an * are required

(optional)

(optional)

Please, let us know any particular things to check and the best time to contact you by phone (if provided).